Проектування системи поливу

Проектування системи поливу

Проектування системи поливу починають із складання точного плану ділянки, наносячи всі наявні або плановані споруди, доріжки та рослини.

Вибір типу зрошувачів залежить від характеру рослинності в кожній частині ділянки. Для поливу великих ділянок газону використовують роторні зрошувачі, на ділянках невеликої площі встановлюють форсунки типу «спрей» або ротатори. У зоні плодових культур доречне буде підкореневе зрошення, на городі – крапельний полив.

Зрошувачі– пристрої, за допомогою яких вода подається до рослин. Їх можна розділити на кілька груп:

Роторні зрошувачі

– призначені для зрошення ділянок великої площі, переважно, газонів. Радіус дії роторів великий – до 11м, тому на одиницю площі їх потрібно небагато. Дозволяють регулювати сектор поливу, вкрай економічні.

Форсунки типу “спрей”

Застосовують для зрошення порівняно невеликих ділянок складного периметра та різних типів рослинності. Мають можливість тонкого налаштування. Порівняно дешеві. Для вузьких ділянок від 0,9 м існують форсунки для поливу смугою.

Форсунки-ротатори

Найкраще рішення для змішаного вмісту – газону та клумб або невеликих чагарників. Найбільш пристосовані для рельєфних ділянок. Економічні, регульовані, здатні протистояти відносу води вітром.

На плані ділянки розміщують зрошувачі з урахуванням радіусу їхньої дії.

Після чого дощувачі розподіляють на зони за конструкцією та кількістю, залежно від продуктивності насоса.

Варто зазначити, що форсунки типу «спрей», ротори та крапельний полив повинні знаходитися в окремих зонах.

Кількість зрошувачів в одній зоні залежить від продуктивності насоса та самого зрошувача.

Наприклад, роторний споживає 0,8 м³/годину, а продуктивність насоса – 6 м³/год, відповідно, одна зона не може вміщувати більше 7 роторів.

При розрахунку кількості «спреїв» враховують величину сектора поливу, наприклад, якщо сектор поливу становить 90°, продуктивність враховують, як 1/4. Повну зону оснащують електромагнітним клапаном від нього здійснюють підведення трубопроводів до кожного зрошувача.

Електромагнітні клапани з’єднують із насосом.

За готовим планом складають кошторис, що враховує кількість зрошувачів, електромагнітних клапанів, контролера та іншого обладнання.

Компанія “Ваш садівник” пропонує послуги з проектування та створення системи поливу під ключ у Києві та Київській області.

☎(050) 334 60 70