Обрізування яблунь

Компанія «Ваш садівник» здійснює обрізування яблунь та інших садових та декоративних рослин. Додатково можна замовити послуги з обробки саду від шкідників, внесення сезонних добрив, догляду за газоном.

Обрізування яблуні – операція, що супроводжує весь період життєдіяльності дерева.Без обрізування крона яблуні гусне, плоди дрібнішають, процеси старіння дерева пришвидшуються.

Весняне обрізування яблуні

Після зими, коли останні заморозки вже позаду, але рослина лишається у сплячому стані, слід провести весняне обрізування.

Ступінь обрізування і кількість гілок, що видаляються з дерева, залежить від його віку, на ілюстрації нижче показано, як обрізають яблуні від моменту посадки до 5 років.

Обрізування яблуні

До п’ятирічного віку, при правильному догляді крона яблуні набуває необхідної форми і потребує лише корекції, видалення поламаних, підмерзлих або пошкоджених шкідниками гілок, сучків, вовчаків, тощо.

Як видно з ілюстрації, яблуні надають, переважно, пірамідальну форму. Це зумовлено як міркуваннями зручності при знятті врожаю, і максимальним доступом світла до нижніх гілок. Також пірамідальному дереву легше витримати без пошкоджень період снігопадів. Крона не повинна бути загущена, це знижує плодоношення і сприяє розвитку грибкових захворювань.

Головні завдання обрізування – залишити тільки максимально здорові гілки, що ростуть зовні, позбавляючись гілок, спрямованих всередину крони.

Тонкі гілки обрізають за допомогою секатора, а товстіші — відпилюють гострою пилкою.

Надріз має проходити відразу за брунькою, якщо ж гілку необхідно видалити від розгалуження, надріз роблять безпосередньо по розвилці.

Після обрізування зрізи слід обробити садовим варом, не буде зайвим і заново побілити стовбури.

Осіннє обрізування яблуні

Метою осінньного обрізування яблунь є підготовка дерева до зими, формування крони, видалення пошкоджених гілок.

Залежно від віку яблуні, здійснюють слабке, середнє, або сильне обрізання.

Для молодого дерева обрізування вкрай важливе, тому що дозволяє закласти основу для формування правильної крони. Виділяють одну основну гілку – провідник, інші гілки, здатні з нею конкурувати, видаляють повністю, “на кільце”.

Основні, скелетні гілки повинні розташовуватися максимально горизонтально-це полегшить догляд за деревом, збирання врожаю, крім того, всі гілки будуть отримувати достатньо світла. Їхнє розміщення має бути рівномірним.

Дерева 2-3 річного віку потребують слабкого обрізання, коли гілки вкорочують на чверть довжини. При цьому обов’язково видаляють слабкі пагони, гілки, розташовані надто близько або під гострим кутом до стовбура.

Доросле дерево, старше семи років, можна піддавати сильному обрізуванню – видаляючи до половини довжини гілки.

Для роботи знадобиться секатор, сучкоріз, садовий ніж та невелика садова пилка. Весь інструмент повинен бути гострим, щоб залишати рівні зрізи, та чистим, щоб не переносити можливі захворювання від однієї рослини до іншої.

Завжди виникає поняття «обрізання на кільце». Що ж це за кільце і як на нього обрізати? Дерево має закладений природою захисний механізм – кільце біля основи гілки, що складається з клітин, здатних до швидкого зростання та розвитку. Щоб задіяти цей механізм, потрібно обрізати гілку, злегка торкнувшись цього потовщення.

Іншим поширеним прийомом є обрізування “на зовнішню бруньку”. Оскільки для зручності збирання врожаю намагаються розміщувати гілки під широким кутом, гілку вкорочують, залишаючи бруньку, спрямовану від стовбура вгору, тоді пагін сформується правильно.

Не варто забувати, що обрізування – не єдиний спосіб формування крони. Положення гілки можна змінювати за допомогою розтяжок та розпорок.

Компанія «Ваш садівник» пропонує послуги з обрізування плодових та декоративних рослин будь-якого розміру та віку Києві та Київській області. Вартість та умови.

Обрізування дерев.

Всі статті розділу:

☎(050) 334 60 70