Літня спека

Догляд за рослинами у спеку

Період рекордної спеки садівникам слід скоригувати режим догляду за садом.

Насамперед, рослини вимагатимуть більше вологи. Якщо на ділянці встановлено систему автоматичного поливу, слід застосувати сезонне регулювання тривалості поливу, збільшивши її в кілька разів. цього, передбачена спеціальна функція Seasonal Adjustment, що дозволяє збільшити час поливу кожної зони пропорційно, не змінюючи налаштувань основної програми.

Якщо ж полив ви здійснюєте вручну, то, безумовно, поливати рослини слід лише вранці та ввечері, уникаючи сонця. Ранковий полив повинен бути трохи сильнішим за вечірній, тому що інтенсивність випаровування вологи вдень буде вищою і рослини отримають менше вологи.

Для найчутливіших до сонячних променів рослин корисно буде влаштувати тимчасове притінення з сітки або геотекстилю. Можливо, це не зробить ваш сад естетичнішим, але збереже рослини. Притінення має бути досить просторим, щоб давати вільний доступ повітря до рослини.

Безумовно, спека та посуха – важкий час для саду, але є й позитивні моменти. У таку погоду дуже мало поширюються грибкові захворювання. Можливе деяке підвищення активності попелиці, у такому разі слід зробити обробку спеціальними препаратами. Як і полив, обробку необхідно проводити тільки після заходу сонця, або рано вранці.

У цей період не слід застосовувати добрива, стимулюючи зростання рослин, оскільки це буде зайвим навантаженням. Сама природа дає нам зрозуміти, що в спекотний та посушливий період слід поберегтися та уникати надто активних дій.

«Ваш садівник» надає послуги з догляду за садом влітку в Києві та Київській області, включаючи описані у статті операції.

☎(050) 334 60 70