Уход за садом летом

Догляд за садом влітку

Компанія “Ваш садівник” виконує комплексне цілорічне обслуговування ділянок.

Роботи в літньому саду, в основному, ведуться у двох напрямах – боротьба з бур’янами та шкідниками. З ними, як і будь-якими іншими проблемами, легше боротися превентивно. Крім того, на початку літа, під час активної вегетації та цвітіння, рослинам необхідне підживлення.

Компанія «Ваш садівник» здійснює догляд за об’єктами щотижня, та, окрім поточних робіт; стрижки газону, прополювання клумб і газонів, формування рослин, видалення відцвілих суцвіть та збирання, здійснює обробку рослин необхідними препаратами для боротьби зі шкідниками та захворюваннями, обробку гербіцидами проти багаторічних бур’янів.

Боротьба з бур’янами.

Насамперед, варто оглянути свою ділянку та вжити всіх заходів, щоб запобігти появі бур’янів – крім порушення естетики саду, вони споживають поживні речовини, відбираючи їх у культурних рослин і можуть бути переносниками шкідників та захворювань. Не варто залишати відкритих ділянок ґрунту під окремими рослинами – їх можна красиво декорувати різними видами дрібної гальки або кам’яної крихти. Під невисокими кущиками добре виглядає соснова кора. Крім того, у спекотні дні мульчування перешкоджає пересиханню ґрунту.

Дуже естетично виглядають невеликі багаторічні ґрунтоукривні рослини. Дорослий газон із щільною дерниною теж буде на заваді бур’янам.

Бур’яни бувають однорічними та багаторічними. Для боротьби з однорічними травами достатньо буде прополювання, а для боротьби з багаторічними доведеться використовувати гербіциди. Слід уважно вивчити інструкцію перед застосуванням, щоб не завдати шкоди собі та рослинам.

Літнє підживлення та обробка

До середини літа рослини слід підживити азотовмісними добривами, можна використовувати і мінеральні, і органічні добрива. Необхідно переконатися, що рослини отримують достатньо вологи.

Полив дуже важливий, оскільки рослини влітку не лише цвітуть і плодоносять, а й накопичують поживні речовини, розвивають кореневу систему, це допоможе їм пережити наступну зиму, розцвісти та плодоносити наступного року.

Наступне підживлення потрібно запланувати на кінець липня, коли з’являється перша зав’язь і рослина потрібує додаткового харчування.

Не забувайте уважно оглядати свої рослини – дощового літа варто чекати появи грибкових захворювань, а під час посухи – шкідників. Здорова і доглянута рослина менше схильна до захворювань.

Будьте особливо пильними при огляді самшиту, при виявленні павутиння, прогалин, пожовклих ділянок, гусениць або їх екскрементів, негайно обробіть рослини від самшитового вогневки. Обробку слід провести двічі, з інтервалом 14-18 днів. Через 30 днів слід поновити огляди. (Слідуйте, будь ласка, інструкції до препаратів і дотримуйтесь запобіжних заходів.)

Після закінчення цвітіння, дерева та чагарники потрібно профілактично обприскати, розпушити ґрунт, якщо необхідно, підбілити стволи.

Літня стрижка

Середина літа – непоганий час для стрижки декоративних дерев та чагарників.

Після закінчення цвітіння, до появи другого приросту можна надати форму спіреї, дерену, пухиопліднику, це дозволить рослині сформувати більш щільну, молоду крону.

Варто звернути увагу на вейгелу та форзицію, ці чагарники схильні формувати високі, малоестетичні пагони. Видаляючи їх, ви сприяєте зростанню молодих пагонів і збережете привабливу форму чагарника.

Вам, також може бути цікава наша стаття про догляд за садом у найспекотніший літній час.

Компанія “Ваш садівник” виконує комплексний догляд за садом вллітку.

☎(050) 334 60 70