Планування ґрунту

Підготовка ґрунту під газон


В Києві і Київській області поширені три типи ґрунтів: глинистий, піщаний і чорнозем.

Чорнозем


Розпочнемо з найбільш сприятливого варіанту – чорнозему. Головна перевага такого ґрунту – вам не доведеться завозити землю, а це значно здешевлює газон.

Основною проблемою буде велика кількість бур’янів. Від них необхідно буде позбавитися, використовуючи гербіцидами. Найкраще розпочинати боротьбу з бур’янами навесні, поки бур’яни не дали нового насіння. Відповідно до інструкції, проводять дві-три обробки, після чого роблять рекультивацію землі і вирівнюють ділянку.

Обов’язково врахувати той факт, що рівень землі має бути нижчий рівня бордюрів, а ухил спрямований від будинку. Слід ретельно ущільнити ґрунт, до стану, коли при натисканні не провалюється п’ята, інакше газон буде м’яким, як ватна ковдра, і може нерівномірно просісти з часом.

Піщаний ґрунт

Наступний і не найгірший варіант – піщаний грунт. Боротьба з бур’янами в цьому випадку є менш жорстокою, а головним завданням буде внесення15-20 см родючого грунту. Більше 25 см грунту не матиме сенсу – коренева система газонної трави глибше 20 см не проникає.

Подекуди, в інфопросторі виринає думка, що при піщаному ґрунті під газон потрібно робити, так званий, глиняний замок – шар глини під родючим ґрунтом. Такий замок покликаний затримувати вологу, проте повністю перешкоджає її відведенню. Оскільки в наш час створенню газону передує установка системи поливу, від нестачі вологи газон не потерпатиме навіть влітку, натомість, замокання навесні та восени – головний ворог газону. Неодноразово нам доводилося виправляти шкоду, заподіяну таким глиняним замком, встановлюючи дренаж. Погодьтеся, зайві витрати на дренажну систему на ґрунті, що не потребує її – безглуздо.

Глинистий ґрунт

Найскладнішим ґрунтом для влаштування газону є глинистий. Якщо шар глини великий, і зняти його неможливо, влаштовують дренажні траншеї – систему перфорованих пластикових труб, обгорнутих геотекстилем, укладених в траншеї зі щебенем і піском. Можливе використання дренажних «стаканів»

Для успішного вирощування газону грунт насипають у кілька шарів. На глиняний грунт насипають пісок, а на пісок –родючий грунт.

Компанія «Ваш садівник» пропонує послуги з підготовки ґрунту для посіву газону та інших робіт з озеленення та благоустрою.

☎(050) 334 60 70