Ландшафтний дизайн

Ландшафтний дизайн

 -це узагальнений термін, що включає сукупність дій для створення гармонійного простору. Нашу діяльність я би більш точно охарактеризував терміном «благоустрій території». Окрім, безпосередньо, розміщення та посадки рослин, ми пропонуємо облаштування штучних водойм, створення малих архітектурних форм, доріжок, проектування освітлення та систем автоматичного поливу.

Під час проектування ландшафтного дизайну ділянки, ми спираємось на власний багаторічний досвід та налагоджені зв’язки із кращими виробниками та постачальниками рослин, матеріалів і обладнання.

Фото180

Благоустрій території, окрім зовнішньої привабливості ландшафту, має бути максимально функціональним та легким у обслуговуванні і догляді, створювати оптимальні умови і для життєдіяльності флори, і для мешканців маєтку.

Концепція

Під час перших зустрічей із замовниками, я намагаюся якомога краще зрозуміти побажання і очікування клієнта від озеленення, спосіб життя мешканців, визначити найбільш близький стиль. Коли визначено опорні точки, ми створюємо концепцію ландшафтного дизайну, складаємо план. Із досвіду, навіть невелике подвір’я слід розділити на декілька функціональних зон.

  • Партерну – вітальну зону. Ця зона, зазвичай, розміщена перед фасадом будівлі, оформлена найбільш коштовними рослинами; хвойними, вічнозеленими та іншими.
  • Зону релаксації – приховану від сторонніх поглядів зону для сімейного відпочинку. Цю ділянку обгороджують високими деревами або живоплотом, створюючи затишний, захищений від вітру і сонця простір.
  • Зону активного відпочинку– згідно до уподобань господарів, ця зона вкривається стійкими сортами газонної трави, крім того, бажано створити затінок. До цієї ж зони відносять дитячі майданчики, ігрові будиночки.
  • Зону плодово-ягідних культур — неможливо відмовити собі у задоволенні поласувати власноруч вирощеними рум’яними яблуками, соковитими грушами, ароматними ягодами. При правильній посадці, коректно сформовані плодові дерева, виглядатимуть добре і в строгому ландшафті.  
  • Варте уваги, також, питання парковки, її можна вдало вписати навіть на невеликій ділянці.

Проект

Після затвердження концепції, складаємо детальний проект. Дуже важливо створити проект «на перспективу» – врахувати розмір дорослих рослин і не перевантажити простір молодими рослинами, розраховуючи на миттєвий ефект.  На жаль, досить часто нам доводиться розпочинати комплексний догляд із проріджування клумб і пересадки дорослих дерев, що надто тісно посаджені. До того ж, не варто позбавляти себе задоволення прикрасити ділянку чимось новеньким щороку, але ж для цього потрібно лишити місце.

Безумовно, будуть враховані і властивості грунту, і рівень ділянки, і її положення відносно водойм. Важливе, також, і розміщення рослин у відповідності з їх потребами у освітленні, теплі, стійкості до шкідливих умов.  

Мешканці маєтку також впливають на вибір рослин. Якщо у дворі гулятимуть діти, не варто висаджувати колючих рослин, рослин із неїстівними та отруйними плодами або листям, активних медоносів. При наявності алергії на певні рослини у мешканців, очевидно, не варто обирати такі. Велика кількість рослин-туї, ялини, самшит, деякі сорти ялівця, не виносять впливу сечі домашніх тварин.

Важливо оцінити, скільки часу господарі можуть приділяти своєму маєтку, чи доглядатимуть його власноруч, чи планують користуватися послугами садівника.

Вдало і сучасно в ландшафті виглядають штучні водойми-вода навіює відчуття спокою і єднання із природою. Створення водойми-непроста задача і  недешеве задоволення.

Говорячи про воду, торкнемося і питання автоматичного поливу. Ця система дозволяє економити ваш час і воду. Рослини будуть зрошені вчасно і отримають потрібну кількість вологи. До того ж, як і все, що належним чином спроектоване, це виглядає красиво.

Компанія ВВ

☎(050) 334 60 70